Fiorino Furgone


Dane dotyczące modelu

OSZCZĘDNY

Oszczędny i mało wymagający partner w pracy

EcoJet

W Fiorino wprowadzono nową wersję EcoJet dostępną dla silników Diesel . Pozwala ona na znaczną oszczędność paliwa i zmniejszenie poziomu emisji spalin dzięki systemowi Start & Stop, inteligentnemu alternatorowi i pompie olejowej o zmiennej pojemności . Udoskonalenia te przynoszą zmniejszenie zużycia paliwa do 3,8 l/100 km i poziomu emisji do 100 g CO2/km (z zautomatyzowaną skrzynią biegów MTA), co daje oszczędność do 14%. Start & Stop wyłącza silnik podczas krótkiego postoju, np. na światłach i automatycznie go włącza po naciśnięciu pedału sprzęgła.

Natural Power

Rozwiązanie dwupaliwowe redukuje koszty eksploatacji i zużycie paliwa. Silnik 1,4 Natural Power 70 KM (benzyna/metan) pozwala na zmieszane zużycie paliwa w zakresie od 4,4 - 6.6 l na każde 100 km.

  • umożliwia przejechanie, po pełnym zatankowaniu, 960 km dzięki zbiornikom z metanem o pojemności 13,2 kg w połączeniu z 45-litrowym bakiem benzyny.
  • pojazdem napędzanym metanem można wjechać do stref ograniczonego ruchu i tam, gdzie normalny ruch jest zakazany (dotyczy wybranych państw UE).
  • przedział, w którym umiejscowiono zbiornik gazowy, jest płaski i może być w pełni wykorzystany dzięki zamontowaniu cargo box z pokrywą wyposażoną w 4 haki zabezpieczające ładunek. Pokrywę można podnieść i uzyskać doskonały dostęp do różnej wielkości schowków.

Stworzony dla oszczędności

Dla silników wysokoprężnych jest dostępny opcjonalnie tempomat, który zapewnia bardziej odpowiedzialną jazdę, mniejsze zużycie paliwa i większe bezpieczeństwo. Te same zalety ma zainstalowana funkcja blokada prędkości dostępna dla flot.

Przeglądy okresowe
Wydłużone okresy między przeglądami pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojazdu, oszczędność czasu i pieniędzy. W modelu z dieslami MultiJet przeglądy okresowe przewidziane są co 35 000 km.​

Dane techniczne