Fiorino Combi


Dane dotyczące modelu

OSZCZĘDNY

Oszczędny i mało wymagający partner w pracy

EcoJet

Fiorino wprowadza wersję EcoJet do silników Diesla, umożliwiającą znaczne obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji dzięki systemowi Start & Stop, inteligentnemu zarządzaniu alternatorem i pompie olejowej o zmiennej pojemności skokowej. Pozwala obniżenie poziomu zużycia paliwa do 3,9 l/100 km oraz emisji CO2 do 103 g/km (w wersji ze zautomatyzowaną skrzynią biegów MTA). To wszystko daje oszczędność do 14%.
Start & Stop jest systemem, który odłącza silnik nawet podczas krótkiego postoju (np. na światłach) i uruchamia go automatycznie po naciśnięciu sprzęgła.

Naturalna moc

Dwupaliwowe rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów bieżących i zużycia paliwa. Silnik 1,4 Natural Power 70 KM (benzyna/metan) osiąga łączne zużycie na poziomie 4,3 kg/100 km, a także:

  • zapewnia gwarantowany zasięg 960 km przy pełnym zbiorniku ― dzięki zbiornikom gazowym mieszczącym do 13,2 kg metanu w połączeniu z 45-litrowym bakiem benzyny,
  • zasilany metanem pojazd pozwala na wjazd do stref ograniczonego ruchu i na jazdę nawet tam, gdzie zwykły ruch jest zabroniony (ograniczenia ruchu niezwiązane z ochroną środowiska),
  • przedział, w którym umiejscowiono zbiornik gazowy, jest płaski i można go w pełni wykorzystać dzięki montażowi pojemnika ładunkowego z pokrywą wyposażoną w 4 haki zabezpieczające ładunek (pokrywę można podnieść i uzyskać doskonały dostęp do różnej wielkości przegródek).

Stworzony dla oszczędności

Dla silników Diesla dostępna jest opcja tempomatu zapewniająca bardziej odpowiedzialną jazdę, mniejsze zużycie paliwa i większe bezpieczeństwo. Te same korzyści daje instalowana funkcja Speed Block (ogranicznik prędkości), dostępna w przypadku flot.

Przeglądy okresowe
Wydłużone okresy między przeglądami pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojazdu. W wersji z silnikami Dieslami MultiJet przeglądy okresowe zalecane są co 35 000 km, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Dane techniczne