Samochody dostawcze | O marce - Fiat Professional

O nas

Siła faktów

Kim jesteśmy

Fiat Professional jest marką samochodów dostawczych produkowanych przez FCA Italy S.P.A.

Pierwszy pojazd użytkowy marki Fiat powstał w roku 1903 i od tego czasu sektor ten stał się znaczącą częścią działalności Fiat Group.

Dzięki szerokiej gamie produktów wychodzących naprzeciw zróżnicowanym potrzebom mobilności i transportu, lecz także ponad stuletniej tradycji w tej dziedzinie, Fiat Professional jest dzisiaj niekwestionowanym liderem branży pojazdów użytkowych.  

Szczególne znaczenie dla uzyskanych wyników ma plasujący się na szczycie oferowanej gamy produktowej Fiat Ducato, który zawsze cieszył się wielką popularnością wśród klientów europejskich, a na rynku Włoch zajmuje wciąż pierwsze miejsce. Lecz to nie koniec. W ostatnich latach Fiat Ducato stał się europejskim liderem w sektorze pojazdów typu rekreacyjnego: dwa na trzy sprzedawane campery oparte są na konstrukcji Ducato i wszystkie najważniejsze firmy karoseryjne w Europie posiadają w swej ofercie pojazdy zabudowane na Fiacie Ducato.

Procesy projektowania i produkcji pojazdów w gamie oferowanej przez Fiat Professional uwzględniają w maksymalnym stopniu wymogi stawiane przez użytkowników profesjonalnych. Ma to swój wyraz w licznych wyróżnieniach prasowych i branżowych, z których najważniejsza − Van of the Year (samochód dostawczy roku) przyznana została samochodom: Fiat Ducato w roku 1994, Doblò Cargo w roku 2006, Scudo w roku 2008, Fiorino w roku 2009 i ostatnio − Nowe Doblò Cargo w roku 2011.

Podbudowany osiąganymi sukcesami Fiat Professional nie ustaje w wysiłkach konsolidacji swej wiodącej pozycji na rynku pojazdów użytkowych − celu realizowanym także poprzez intensywny rozwój sieci sprzedaży, która dzisiaj liczy ponad 1400 dealerów oraz 7500 punktów serwisowych na obszarze Europy.

Samochody dostawcze Fiat Professional produkowane są obecnie w 8 fabrykach zlokalizowanych w kilku krajach świata, m.in. Val di Sangro, największym zakładzie wytwórczym tego rodzaju w Europie, z którego w 2010 roku wyjechał 4-milionowy samochód użytkowy. Tam też produkowany jest wielce ceniony i poszukiwany przez profesjonalistów Fiat Ducato.

Podstawę sukcesu marki Fiat Professional stanowią kompetentni i odpowiednio motywowani ludzie − profesjonaliści w służbie profesjonalistów.