Samochody dostawcze | Technologie - Fiat Professional

Samochody dostawcze | Technologie - Fiat Professional

eco:Drive Professional

To ekskluzywna aplikacja opracowana przez Fiata, która pomoże Ci w kierowaniu Twoim samochodem dostawczym w jeszcze bardziej ekonomiczny sposób. Aplikacja analizuje dane z podróży samochodu (średnie zużycie paliwa, całkowitą pokonaną odległość, wpływ obciążenia na wydajność samochodu, korzystanie z pedałów, itd.) i proponuje jak sprawić, aby styl jazdy był bardziej oszczędny i zrównoważony. Stosując się do wskazówek dostarczonych przez aplikację eco:Drive Professional można oszczędzić aż do 15% na kosztach paliwa.

System dostępny w Ducato i Dobló.

Eco:Drive dla Fiat Professional jest częścią systemu Fiat eco:Drive. Pobierając aplikację wybierasz opcję Fiat Professional.

Start & Stop

Wyjątkowo wygodny i praktyczny przy realizowaniu dostaw i poruszaniu się po mieście; system Start&Stop automatycznie wyłącza silnik za każdym razem, gdy warunki ruchu drogowego zmuszą do zatrzymania pojazdu.

Po prostu przejdź na bieg jałowy, a silnik zostanie wyłączony, podczas gdy wszystkie funkcje gwarantujące komfort i bezpieczeństwo w pojeździe pozostaną włączone (klimatyzacja, radio, wycieraczki). Daje to znaczące korzyści: o 15% mniejsze zużycie paliwa (średnio w cyklu miejskim), o 4% mniej emisji CO2 (średnio w cyklu mieszanym) oraz obniżony poziom hałasu.

System dostępny w modelach: Punto Van, Fiorino, Dobló, Ducato.

Start & Stop

Multijet II

Nowe silniki MultiJet II to najbardziej oszczędne i ekologiczne silniki na rynku, a także oferujące najlepsze osiągi dla pojazdów tej klasy. Innowacyjny układ paliwowy wyposażony w szybsze wtryskiwacze i serwozawór ze zrównoważonym nurnikiem jest zdolny do wykonania do 8 wtrysków na cykl, oferując większą prędkość, elastyczność i precyzję na każdym etapie pracy. W porównaniu z silnikiem MultiJet pierwszej generacji, ciśnienie wtrysku zostało zwiększone z 1600 do 1800 bar, co umożliwia optymalizację spalania paliwa na jeszcze bardziej zaawansowanym poziomie. To oznacza cichą jazdę i niższy poziom emisji cząstek stałych i tlenków azotu. Rodzina MultiJet II obejmuje silniki o mocy 115, 130 i 150 KM.

Multijet II

Traction+

"Traction+", to innowacyjny system kontroli napędu, który zwiększa przyczepność samochodu na trudnych i śliskich nawierzchniach. Podczas przyspieszania przy niskich prędkościach, układ automatycznie przenosi moment obrotowy na przednie koło o lepszej przyczepności. Ułatwia to jazdę i utrzymuje stabilność i kontrolę kierunku jazdy oraz zapewnia możliwie najlepszą przyczepność nawet na najbardziej nierównych i śliskich nawierzchniach. Jest częścią systemu ESP.

Dostępny jako opcja w modelach: Fiorino i Ducato.

Traction+

Dwuwahaczowe tylne zawieszenie Bi-link

Twoje miejsce pracy jeszcze nigdy nie było aż tak wygodne. Nowe Dobló Cargo wyposażono w niezależne, dwuwahaczowe tylne zawieszenie Bi-link, aby zapewnić doskonały komfort jazdy i jednocześnie bezkonkurencyjną ładowność. Modułowa konstrukcja zawieszenia umożliwia dostosowanie jego charakterystyki do określonych potrzeb transportowych. W wersji Kombi zawieszenie zoptymalizowano pod kątem doskonałego komfortu i właściwości jezdnych. W wersjach przeznaczonych do przewozu towarów dzięki temu zawieszeniu uzyskano większą dynamikę, pojemność (1230 mm szerokości między nadkolami) i rekordową ładowność (do 1000 kg przy maksymalnie 1450 kg nacisku na oś).

Silniki Natural Power zasilane gazem ziemnym (CNG)

CNG, czyli gaz ziemny, cieszy się coraz większą popularnością w Europie i na świecie. Jest tańszy i bezpieczniejszy niż LPG, a stosowanie go pozwala znacznie zredukować emisję CO2 do atmosfery.

Modele Fiat Professional (Panda Van, Punto Van, Fiorino, Doblò i Ducato) mogą być napędzane ekologicznym gazem ziemnym, co wpływa na niższe zużycie paliwa niż w przypadku samochodu z silnikiem benzynowym lub diesla.

Silniki o podwójnym zasilaniu (metan i benzyna) oferują te same osiągi co silniki benzynowe i są wyposażone w elementy gwarantujące niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo.

Silniki Natural Power zasilane gazem ziemnym (CNG)