Tecnologie

Blue&Me™

Blue&Me™

Blue&Me™ to nowe urządzenie, które zmieni Twój sposób komunikacji i przebywania w samochodzie. Bez odrywania rąk od kierownicy możesz wykonywać telefony, przeglądać listę kontaktów, odsłuchać otrzymane SMS-y oraz cieszyć się muzyką w formacie MP3 / WAV / WMA.

Masz do dyspozycji wiele funkcji, warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie telefony komórkowe w pełni obsługują takie funkcje jak:

 • odsłuchiwanie SMS-ów przychodzących,
 • kopiowanie i korzystanie z listy kontaktów dostępnych w komórce.

Sprawdź w sekcji instalacja, czy Twój telefon jest kompatybilny z systemem Blue&Me™.

Blue&Me™

System głosowy

System głosowy Blue&Me™ wykorzystuje nowoczesną technologię rozpoznawania głosu: niezależnie od głosu mówiącego, nie wymaga przystosowania ani też wstępnego nauczania aplikacji głosu kierowcy. System działa w języku polskim.

Po zarejestrowaniu telefonu komórkowego z Bluetooth, należy wykonać jednorazowo operację pobrania listy kontaktów. Dzięki temu będziesz mógł łatwo nawiązywać i odbierać połączenia głosowo: wszystkie komendy mogą być wykonywane bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi. Można zarejestrować do 5 telefonów komórkowych w pamięci systemu: w przypadku jednoczesnej obecności w samochodzie kilku telefonów komórkowych, Blue&Me™ połączy się z ostatnim używanym telefonem.

Będziesz mógł wybierać numer głosowo, dyktując cyfra po cyfrze lub po prostu wymawiając nazwisko osoby, do której chcesz zadzwonić (jeśli figuruje na liście kontaktów Twojej komórki). Alternatywnie możesz użyć przycisków sterowania na kierownicy, przeglądając spis kontaktów na wyświetlaczu umieszczonym na zestawie wskaźników.

Kiedy otrzymasz SMS, będziesz mógł wybrać, by system przeczytał go na głos! Rozszyfruje nawet proste skróty i piktogramy! Prawda, że to wygodne i bezpieczne?

System głosowy

Muzyka

Blue&Me™ umożliwia dostęp do Twojej kolekcji muzyki w formacie cyfrowym MP3 / WMA / WAV. Wkrótce będziesz mógł także odtwarzać pliki AAC i MP4 pobrane z Itunes®. Pliki audio z ochroną DRM nie są rozpoznawane przez system.

Podłącz nośnik pamięci do portu USB, np: pendrive, odtwarzacz MP3 lub jeden z najnowszym telefonów multimedialnych, a nawet iPod. Jeśli wybrałeś odtwarzanie automatyczne, po podłączeniu urządzenia do portu USB pojawi się na wyświetlaczu radia komunikat MEDIA PLAYER, wskazując źródło odtwarzanej muzyki.

Używając przycisków sterowania na kole kierownicy, przejrzysz foldery i pliki pokazywane na wyświetlaczu i wybierzesz utwór muzyczny lub cały katalog z plikami.

Aby zoptymalizować połączenie Twojego iPoda z systemem Blue&Me™, zazwyczaj należy wykonać kilka prostych czynności.

 • Skonfiguruj iPod, by móc używać go jako dysku zewnętrznego, zgodnie z instrukcją obsługi iPod'a.
 • Jeśli konfiguracja przeprowadzana była na PC Apple, zrób to ponownie, używając formatu Windows.
 • Zapisz utwory muzyczne jak pliki MP3 niechronione przed kopiowaniem.
 • Używaj specjalnego kabla do podłączenia iPod'a, dostępnego w ofercie akcesoriów Fiata.

Stare i zdezaktualizowane oprogramowanie wewnętrzne, posiadane w urządzeniu, może powodować problemy z obsługą urządzenia, włączając w to złą jakość odsłuchu lub nawet brak takiej możliwości. W takim przypadku należy zgłosić się do lokalnego przedstawiciela handlowego firmy Apple® celem aktualizacji oprogramowania i zgodności urządzenia z systemem Blue&Me™.

Kompatybilność iPoda

Możliwości:

 • odsłuch utworów MP3 w cyfrowej jakości,
 • kontrola głosowa i przyciskami sterowania wyboru utworów na kierownicy (wg: artysty, albumu, gatunku, itp.),
 • zapis muzyki,
 • wizualizacja na zestawie wskaźników informacji o aktualnie odtwarzanym utworze (tytuł utworu, artysta, itp.),
 • ładowanie iPod'a przez USB.

Niemożliwe jest natomiast:

 • odtwarzanie audio utworów w formacie AAC, M4A, M4P i MP4,
 • odtwarzanie audio utworów zakupionych na iTunes lub chronionych cyfrowo,
 • odtwarzanie audio utworów z urządzeń iPod touch lub iPhone.

Muzyka

Instalacja

W celu instalacji Blue&Me™ pobierz instrukcję obsługi w języku polskim dla interesującego Cię modelu Fiata. Kliknij tutaj

Możesz zmienić język Twojego systemu Blue&Me™ w prosty i szybki sposób, instalując plik aktualizacji.

Aby pobrać plik (ZIP), wybierz język:

 

Wparcie dla Twojego telefonu komórkowego

Wiele funkcji jest do Twojej dyspozycji, ale nie wszystkie telefony komórkowe je obsługują. Aby dowiedzieć się, czy Twój telefon jest kompatybilny, kliknij.

Pobierz instrukcje, aby przeprowadzić aktualizację:

Instrukcja dla wersji aktualizacyjnej oprogramowania 5.5.pdf 
Instrukcje dla wersji aktualizacyjnej oprogramowania 5.5 .doc

Pobierz wersję aktualizacyjną oprogramowania 5.5